guziki społecznościowe

Napisz do nas

 

SimDes Partner

 

tel:

+48 514 514 243

email:

info@simdes.pl

 

adres:

ul. Żurawia 6/12 lok. 766

00-503 Warszawa

Polska

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

 

 

Imię i nazwisko

Firma

Telefon

E-mail

Wiadomość

Zgody

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do jego przetworzenia. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Simdes Partner Marcin Żołnierczuk, ul. Żurawia 6/12 lok 766, 00-503 Warszawa

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
logo Simdes
MSC Software Dostawca oprogramowania do obliczeń inżynierskich MES

OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES CZĘŚCI MASZYN ROLNICZYCH

 

Oferujemy wspomaganie projektowania maszyn rolniczych, optymalizację konstrukcji korpusów, elementów roboczych i komponentów z wykorzystaniem analiz numerycznych MES.

 

Nasi specjaliści kompleksowo weryfikują wytrzymałość oraz trwałość nowych konstrukcji maszyny rolniczych pomagając konstruktorom oraz firmom podejmować decyzje w oparciu o dane. Wyniki obliczeń numerycznych MES jak wartości odkształceń, deformacji, naprężeń, czy rozkładu temperatury są nieoceniowe w przypadku porównywania kilku rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki oferowanej optymalizacji konstrukcji z wykorzystaniem analiz MES topologii i kształtu zmniejszamy masę maszyny, istotną z uwagi na zużycie paliwa, ekologię oraz nadmierne zagęszczenie gleby tak istotne dla dzisiejszych klientów. 

 

Przeprowadzamy analizy:

 

  • wytrzymałościowe (liniowe i nieliniowe z uwzględnieniem kontaktu i plastyczności materiału)

  • drgań (wyznaczanie częstotliwości oraz postaci drgań własnych)

  • dynamiczne explicit, symulacje zjawisk szybkozmiennych (zderzenia, symulacje bezpieczeństwa systemów ROPS i FOPS)

  • zmęczeniowe i propagacji pęknięć, określamy trwałość części i połączeń 

  • kinematyczne i dynamiczne mechanizmów

OBLICZENIA I DOBÓR POŁĄCZEŃ ŚRUBOWYCH

 

Niemal w każdej maszynie rolniczej występują połączenia śrubowe które przenoszą znaczne obciążenia statyczne i dynamiczne. Jak w przypadku połączeń spawanych, śruby również podlegają zjawisku zmęczenia materiału które ostatecznie może prowadzi do ich przedwczesnego zerwania. Oferujemy dokładne sprawdzenie oraz dobór śrub ze względu na nośność i trwałość według standardów Eurokodu 3.

Obliczenia połączeń śrubowych, obliczenia wytrzymałościowe

OPTYMALIZACJA WYTRZYMAŁOŚCIOWA KONSTRUKCJI

 

Wyniki anliz optymalizacji topologii oraz kształtu pozwalają nam znależć najlepsze a zarazem najprostrze rozwiązania w krótkim czasie.

Dzięki naszej wiedzy oraz nowoczesnym narzędziom szybko i efektywnie rozwiązujemy problemy techniczne związane z wytrzymałością i trwałością. Optymalne wykorzystanie materiału zapewnia lekką konstrukcję a jednocześnie zmniejsza koszty.

Optymalizacja konstrukcji, obliczenia wytrzymałościowe MES

PRACE BADAWCZO-ROZWOJOWE

PRACE KONCEPCYJNE 

 

Dzięki zaawansowanym symulacjom szybko weryfikujemy koncepcje nowych rozwiązań przeprowadzając wirtualne testy przy użyciu wielu scenariuszy obciążeń. Dostarczamy niezbędnych danych do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego rozwiązania. Wskazujemy możliwości ulepszeń, zmniejszenia masy oraz poprawy wytrzymałości. Wspomagamy prace projektowe nad lekkimi konstrukcjami belek polowych opryskiwaczy i ram nośnych narzędzi.

Optymalizacja konstrukcji, obliczenia wytrzymałościowe MES

ZYSKAJ PRZEWAGĘ NAD KONKURENCJĄ DZIĘKI OBLICZENIOM MES

NAPISZ DO NAS!

Obliczenia wytrzymałościowe MES, projektowanie maszyn rolniczych
Analizy mechaniczne mechanizmów , obliczenia wytrzymałościowe MES, projektowania maszyn rolniczych

 

 

PRZEPROWADZAMY SYMULACJE KINEMATYCZNO-DYNAMICZNE MES

 

 

 

Przeprowadzamy symulacje kinematyczno-dynamiczne aby wyznaczyć podstawowe parametry jak prędkość, przyśpieszenie i siły podczas pracy, transportu czy składnia i rozkładania narzędzia.

 

Wyniki symulacji dostarczając niezbędnych danych potrzebych do prowidłowego doboru:

  • siłowników hydraulicznych 

  • zaczepów transportowych 

  • ogumienia

 

 

Obliczenia wytrzymałościowe MES, analiza naprężeń

OBLICZENIA MES TRWAŁOŚCI POŁĄCZEŃ SPAWANYCH

 

SimDes oferuje szybkie a zarazem dokładne obliczenia trwałości połączeń spawanychwedług metody promienia zastępczego ("effective notch stress metod") rekomendowanej przez Międzynarodowy Instytutu Spawalnictwa (IIW). Już na etapie projektowania jesteśmy w stanie przewidzieć potencjalne problemy z trwałością oraz uniknąć ich przez wprowadzanie ulepszeń konstrukcyjnych.

 

Badania wykazując że zjawisko zmęczenia materiału odpowiada za 80% pęknięć pojawiających się w maszynach a tylko 20% spowodowanych jest przeciążeniem. Pęknięcia zmęczeniowe pojawiają się najczęściej w miejscach karbów spawalniczych które tworzą spiętrzenia naprężeń. Dlatego trwałość spawanych elementów maszyn rolniczych jest znacznie niższa niż elementów bez spoin.

Interesujące i przydatne? Udostępnij innym 

PL

EN