EN

PL

Interesujące i przydatne? Udostępnij innym 

Projektowanie ram rowerowych
Obliczenia wytrzymałościowe ramy roweru elektrycznego
Analizy wytrzymałościowe MES ramy rowerowej
test wytrzymałościowy ramy rowerowej, obliczenia wytrzymałościowe roweru elektrycznego, ISO-4210

ZAOSZCZĘDŹ CZAS I PIENIĄDZE WYKORZYSTUJĄC NASZE MOŻLIWOŚCI, NAPISZ DO NAS 

Projekty indywidualne ram rowerowych

 

Masz projekt lub wstępną koncepcję ramy roweru ale nie wiesz czy twoja konstrukcja wytrzyma rzeczywiste obciążenia. Możemy przetestować ją dla Ciebie w naszymi wirtualnym laboratorium stosując metody i obciążenia zgodne z normą ISO 4210. Stworzymy model MES na podstawie dostarczonych plików CAD (.igs lub .stp) lub rysunków 2D / szkiców. W przeciągu kilku dni damy Ci odpowiedź czy twoja rama może sprawdzić się w rzeczywistości oraz czy i jak należy ją ulepszyć.

 

Zajmujemy się obliczeniami wytrzymałościowymi rowerów elektrycznych 

Obliczenia MES

Indywidualne projekty ram 

Obliczenia wytrzymałościowe spawanych ram 

Wirtualne testy wytrzymałościowe ram rowerowych

przeprowadzamy z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania do analiz inżynierskich metodą elementów skończonych (MES) które gwarantują bardzo dobrą zgodność z rzeczywistymi testami.

 

Oferujemy usługi analiz wytrzymałościowych MES:

  • analizy wytrzymałościowe z uwzględnieniem plastyczności materiału oraz zjawiska kontaktu

  • analizy zmęczeniowe aluminium, stali, materiałów kompozytowych oraz połączeń spawanych

  • symulacje zderzeniowe - dynamiczne uderzenie wahadła w widelec

  • symulacje MES kompozytów – ramy kompozytowe zbrojone włóknem węglowym/szklanym

 

Mapa naprężeń dla ramy rowerowej 

Testy zmęczeniowy ramy roweru ISO-4210

Testy zmęczeniowe / obliczenia zmęczeniowe MES ram rowerowych

 

Najczęstszą przyczyną pęknięć ram rowerowych jest zjawisko zmęczenia materiału. Cyklicznie zmieniające się obciążenia powodują powstawanie tzw. pęknięć zmęczeniowych występujących zazwyczaj w miejscach karbów naprężeniowych jak np. krawędzie spoin. W zależności od przeznaczenia roweru (rower górski, wyścigowy, miejski, elektryczny) wartości oraz przypadki obciążeń są odpowiednio dobierane do badań zmęczeniowych.

PROJEKTOWANIE I TESTY WYTRZYMAŁOŚCIOWE RAM ROWEROWYCH

 

Przy projektowaniu roweru oprócz designu liczy się jego wytrzymałość i trwałość a ta zależy od wielu czynników. Projektując ramy rowerów miejskich, wyczynowych czy elektrycznych warto zapoznać się z wymaganiami normy ISO-4210Konstrukcja roweru aby spełnić wymagania ISO-4210 musi przejść szereg testów zmęczeniowych i wytrzymałościowych.  Podczas testów symuluje się różnorodne obciążenia które mogą wystąpić podczas użytkowania jak: stanie na pedałach, obciążenia zmęczeniowe podczas skakania, obciążenia podczas hamowania, uderzenia i wypadku. 

 

Zamiast budować kilka lub kilkanaście prototypów można cały proces prototypowania przeprowadzić wirtualnie w naszym centrum symulacji.  

Analizy wytrzymałościowe ram spawanych

 

Specjalne techniki modelowania połączeń spawanych (submodeling) pozwalają nam dokładnie wyznaczyć amplitudy naprężeń na krawędzi spoiny, czyli tam gdzie zazwyczaj następuję rozwój pęknięcia zmęczeniowego. Mając zakres naprężeń oraz dane materiałowe  można z dużą dokładnością określić trwałość zmęczeniową połączenia już na etapie projektowania, przez to uniknąć potencjalnych problemów podczas rzeczywistych testów.

 

logo Simdes

Imię i nazwisko

Firma

Telefon

E-mail

Wiadomość

Zgody

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do jego przetworzenia. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Simdes Partner Marcin Żołnierczuk, ul. Żurawia 6/12 lok 766, 00-503 Warszawa

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

 

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

SimDes Partner

 

tel:

+48 514 514 243

email:

info@simdes.pl

 

adres:

ul. Żurawia 6/12 lok. 766

00-503 Warszawa

Polska

Napisz do nas

 

guziki społecznościowe