Wiedza jak dana konstrukcja zachowa się pod wpływem obciążeń roboczych jest cenna i pożądana przez konstruktorów. Symulacje MES pozwalają szybko i efektywnie sprawdzić każdy strukturalny aspekt danego produktu jak naprężenia, odkształcenia, wpływ temperatury, niezawodność. Nasi inżynierowie potrafią zweryfikować pojedyncze komponenty jak i złożone mechanizmy uwzględniając plastyczność materiału, zjawisko kontaktu oraz wpływ temperatury.
Obliczenia MES mogą być wykorzystane zarówno na etapie koncepcyjnym jak i w ostatniej fazie konstrukcyjnej jako narzędzie weryfikacji poprawności konstrukcji, jeszcze przed wykonaniem prototypu. Narzędzie to sprawdza się również dla konstrukcji już istniejących do określenia przyczyn i skutków awarii oraz weryfikacji metod naprawczych. W przypadku problemów technicznych jak drgania, pęknięcia lub gdy istniej potrzeba sprawdzenia konstrukcji na większe obciążenia wyniki symulacji MES dostarczają niezbędnej wiedzy aby szybko i skutecznie rozwiązać problem.
krótszy czas rozwoju produktu
mniejsza liczba prototypów
szybsze wprowadzenie produktu na rynek
poprawa jakości produktu
uniknięcie wczesnej awarii dzięki symulacji wielu scenariuszy obciążeń
redukcja kosztów gwarancyjnych przez poprawę trwałości i niezawodności
w rezultacie większe zaufanie klientów do marki
postrzeganie firmy jako innowacyjnej technologicznie
redukcja masy produktów
Oferujemy szeroki zakres usług obliczeń i analiz MES począwszy od obliczeń strukturalnych, wytrzymałościowych, termicznych, dynamicznych a kończywszy na obliczeniach termo-mechanicznych i modelowania zniszczenia materiału. Nasi inżynierowie posiadając solidną wiedzę teoretyczną oraz lata doświadczeń w wielu branżach przemysłu. Pozwala to zaoferować profesjonalny serwis klientom z różnych branż. Oferujemy przeprowadzenie kompleksowych analizy w zaufanych programach MES jak: MSC Apex, Nastran, LS-Dyna i HyperWorks. Dzięki temu możemy łatwo dostosować się do wymagań oraz budżetu klientów.
Obliczenia MES (od Metody Elementów Skończonych) są jak wirtualne testy które pozwalają szybko określić wytężenie, deformacje oraz trwałość konstrukcji pod wpływem różnorodnych obciążeń lub w przypadku przepływu ciepła/płynów sprawność procesu.
Zastosowanie symulacji komputerowych MES w procesie projektowania znacznie skraca czas rozwoju produktu oraz pozwala uzyskać produkty o optymalnej masie i wytrzymałości bez potrzeby wykonywania wielu prototypów.
Wyznaczanie częstotliwości drgań własnych
Harmoniczne wymuszenie, wyznaczenia odpowiedzi fazowo-częstotliwościowej
Analiza spektralna
Symulacje dynamiczne explicit służą do modelowania konstrukcji które muszą przetrać ciężkie warunki obciążeń jak: zderzenia (crash tests), uderzenia, wybuchy oraz duże odkształcenia plastyczne. Projektowanie takich produktów być można znacznie przyspieszyć przez wykorzystanie symulacji MES. W przypadku maszyn dla których wykonanie fizycznego testu jest zbyt drogie, symulacje MES są jedynym narzędziem do oszacowania wytrzymałości danej konstrukcji. Jednocześnie, produkt może być sprawdzony używając wiele scenariuszy obciążeń gdzie w przypadku rzeczywistych testów jest to niemożliwe z uwagi na fundusze i czas. Obliczenia MES metodą explicite pozwalają modelować takie zjawiska jak utrata stateczności przez uplastycznienie i wyboczenie, kontakt czy zniszczenie materiału.
Awarie maszyny które poddane są obciążeniom cyklicznie zmiennym spowodowane są zazwyczaj zmęczeniem materiału. Badania wykazują że 80% pęknięć w maszynach spowodowanych jest właśnie zmęczeniem materiału, a tylko 20% przeciążeniem statycznym. Obliczenia MES pozwalają zidentyfikować najbardziej narażone punkty w konstrukcji na ten mechanizm zniszczenia materiału. Nasi inżynierowie wykorzystując symulacje są w stanie dokładnie obliczyć trwałość produktu poddanego obciążeniom zmiennych w funkcji czasu lub częstotliwości stosując odpowiednie metody oraz kryteria zmęczeniowe.
W przypadku już istniejących lub zakładanych pęknięć w konstrukcji (konstrukcje spawane, odlewy) zastosowanie teorii mechaniki pękania pozwala określić pozostały lub dopuszczalny czas eksploatacji maszyny przed osiągnięciem krytycznego rozmiar pęknięcia.
Jednym z wielu problemów z jakim konstruktorzy maszyn często muszą się zmierzyć jest zarządzanie emisją ciepła. Podczas projektowania, inżynierowie muszą uwzględnić między innymi: ilość generowanego ciepła, efektywność chłodzenia oraz wpływ temperatury na zachowanie się konstrukcji. Wszystko po to, aby dostarczyć niezawodny i bezpieczny produkt. Naprężenia termiczne w łastwy sposób można uwzględnić podczas projektowania.
SimDes Partner oferuje szeroki zakres usług obliczeń termicznych z uwzględnieniem wszystkich sposobów wymiany ciepła jak: przewodzenie, konwekcja, promieniowanie. Nasi inżynierowie pomogą zrozumieć wpływ niskiej/wysokiej temperatury oraz jej gradientu na zachowanie się konstrukcji. Obliczony rozkład temperatury wewnątrz struktury może posłużyć do dalszych analiz termo-mechanicznych które umożliwiają oszacowanie: rozszerzalności cieplnej, naprężeń termicznych, intensywności pełzania oraz wyboczenia termicznego konstrukcji.
Napisz do nas
tel:
+48 514 514 243
email:
adres:
ul. Żurawia 6/12 lok. 766
00-503 Warszawa
Polska
Odwiedź nas w mediach społecznościowych